ARTROMOT®

Artromot® to marka produktów klasy CPM (continous passive motion) firmy DJO Global - czyli zmotoryzowanych szyn ruchowych przeznaczonych do ciągłej, biernej mobilizacji stawu kolanowego, biodrowego, skokowego, barkowego, łokciowego, nadgarstka i palców ręki. Prędkość ruchu, jak również stosunek pracy do odpoczynku regulowane są indywidualnie.
To zmotoryzowane urządzenia umożliwiające stacjonarne zrobotyzowane ciągłe ćwiczenia bierne kończyn górnych i dolnych poprzez automatyzację powtórzeń anatomicznych i prawidłowych fizjologicznie ruchów, z automatycznymi programami, sensorami kąta zgięcia i oporu, umożliwiających kontrolowane oporowanie ruchu przez pacjenta ze zmianą kierunku, ze stałą informacją zwrotną (biofeedback) wyświetlaną na ekranie dotyczącą bieżącego osiąganego kąta zgięcia i kierunku ruchu oraz dokumentacją terapii - prezentacją rejestru wyników ćwiczeń w formie graficznej.
Zastosowanie Artromot® jest korzystne w usprawnianiu stawu po różnorakich zabiegach operacyjnych, jak również w okresie mobilizacji stawu po przebytym leczeniu zachowawczym w opatrunku gipsowym. Zmotoryzowane aparaty ortopedyczne przeznaczone do mobilizacji uszkodzonych stawów, stosowane są zarówno w okresie przedoperacyjnym jak i wcześnie pooperacyjnym i pourazowym oraz w dalszym przebiegu leczenia rehabilitacyjnego w celu uzyskania jak największego i bezbolesnego zakresu ruchu. System ARTROMOT® obejmuje zestaw aparatów do ćwiczeń biernych następujących stawów: